Mikołajkowe ćwiczenia 2015

Jak co roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, strażacy z gmin Sulęczyno, Studzienice, Lipusz, Parchowo spotykają się na wspólnych ćwiczeniach.
Tak i tym razem 05.12.2015 jednostki z tych gmin spotkały się w Gminie Parchowo.

Ćwiczenia odbyły się na Ośrodku Wypoczynkowym DAL-SOL we Frydrychowie.
Scenariusz ćwiczeń:
W Ośrodku wypoczynkowym sprawca rozpylił nieznaną silnie trującą substancję. Uciekając wzniecił pożar w jednym z pomieszczeń i kilka pożarów w kompleksie leśnym w obrębie ośrodka. W budynku przebywały w tym czasie 24 osoby. Dwadzieścia osób pod nadzorem kierownika zostało ewakuowanych na zewnątrz. Cztery osoby podtruły się gazem i pozostały w obiekcie.

Działania ratownicze na obiekcie realizowali strażacy z JRG Bytów i ochotnicy z OSP Parchowo, OSP Nakla, OSP Lipusz, OSP Studzienice i OSP Skwierawy. Pożarem lasu zajmowali się strażacy z gminy Sulęczyno, natomiast druhowie z OSP Jamno, OSP Gołczewo, OSP Chośnica, OSP Żukówko, OSP Kłączno i OSP Lipusz zajęli się zaopatrzeniem wodnym z jeziora Mausz.

Po zakończonych ćwiczeniach, na podsumowaniu, Pomorski Komendant Wojewódzki st.bryg. Andrzej Rószkowski pochwalił ćwiczących za sprawną akcję i podziękował strażakom za ich wkład w ochronę przeciwpożarową, całoroczny wysiłek i poświęcenie.

Następnie wszyscy razem spotkali się na wspólnym obiedzie, składając sobie życzenia i dzieląc się opłatkiem.

Późnym popołudniem strażacy rozjechali się do swoich remiz.

W ćwiczeniach brali udział:
JRG Bytów: 2 zastępy
OSP Sulęczyno: 3 zastępy
OSP Kistowo: 1 zastęp
OSP Mściszewice: 1 zastęp
OSP Parchowo: 2 zastępy
OSP Nakla: 1 zastęp
OSP Sylczno: 1 zastęp
OSP Chośnica: 1 zastęp
OSP Jamno: 1 zastęp
OSP Gołczewo: 1 zastęp
OSP Żukówko: 1 zastęp
OSP Lipusz: 2 zastępy
OSP Studzienice: 1 zastęp
OSP Skwierawy: 1 zastęp
OSP Kłączno: 1 zastęp

Film udostępniony dzięki uprzejmości – OSP Sulęczyno