Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP 2011

Dnia 02.07.2011r. na boisku w Studzienicach o godz 1100 odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP powiatu bytowskiego. W zmaganiach udział brali wodnicy z grupy III (mężczyźni) i IIb (kobiety). Zmagania odbywały się w dwóch konkurencjach:

 • sztafeta 7 x 50m
 • ćwiczenie bojowe

Po raz pierwszy ustalono, że ćwiczenie bojowe odbędzie się na nowych pompach firmy Tohatsu. Spowodowało to niezwykłe widowisko. Pompy te mają bardzo dużą wydajność i naprawdę trzeba się mocno napracować, aby zdążyć przed woda. wszystkie drużyny pokazały doskonałe przygotowanie. Zawody odbyły się w z dużym zacięciem do walki. Zawodnikom jak i kibicom nie przeszkodził nawet siąpiący deszcz. Naszą gminę reprezetowała jednostka z Jamna, która w grupie kobiet zajęła 7 miejsce (łączny czas: 128,8 s.), a w grupie mężczyzn 8 miejsce (łączny czas: 97s.). Dla wszystkich zawodników wielkie brawa.

Klasyfikacja generalna w grupie IIb (kobiety):

 1. OSP Studzienice
 2. OSP Niedarzyno
 3. OSP Żabno
 4. OSP Gostkowo
 5. OSP Tuchomko
 6. OSP Lipnica
 7. OSP Jamno
 8. OSP Kołczygłowy
 9. OSP Jasień

Klasyfikacja generalna w grupie III (mężczyźni):

 1. OSP Gostkowo
 2. OSP Borzyszkowy
 3. OSP Tuchomie
 4. OSP Studzienice
 5. OSP Borzytuchom
 6. OSP Dretyń
 7. OSP Czarna Dąbrówka
 8. OSP Jamno
 9. OSP Łubno
 10. OSP Trzebielino