Przewrócona ciężarówka nad jeziorem MAUSZ

05.02.2022 o godz. 9.30 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze DW228 Parchowo – Sulęczyno, w okolicach jeziora Mausz.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy samochód ciężarowy, leżący na boku, z którego wysypały się wraki sprasowanych samochodów, z których dwa wpadły do rzeki wypływającej z jeziora. Kierowca opuścił pojazd jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu filmu cieczy ropopochodnej z wraków które wpadły do rzeki, kierowaniu ruchem. Pojazdy zebrano na podstawiony samochód ciężarowy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z Tczewa w celu podstawienia na koła samochodu ciężarowego. Cała akcja trwała prawie 7 godzin.