Spotkanie kadry kierowniczej OSP Parchowo i FF Amt Friesack

W dniach 21 – 23 lutego 2019 w Parchowie gościła 3–osobowa delegacja strażaków z zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy Friesack. Opiekunowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych spotkali się w Parchowie, aby ustalić szczegóły organizacji obozów strażackich dla młodzieży z Parchowa i z Friesack.

Strażacy z Niemiec zaprosili naszą młodzież do udziału w obozie szkoleniowym w Paaren im Glien w pobliżu Friesack w okresie od 19 – 26 czerwca. Przedstawiciele OSP w Parchowie na początku lipca, tj. 5.07 – 10.07 organizują obóz dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z naszej gminy oraz dla przyjaciół z Niemiec.

Już po raz siedemnasty w czasie wakacji 18–osobowa grupa z Parchowa będzie miała okazję wziąć udział w obozie szkoleniowym. Zajęcia będą odbywały się w grupach mieszanych, aby młodzież miała okazję bliżej się poznać. Oprócz typowego szkolenia strażackiego młodzi strażacy będą mieli czas na sport, relaks i zwiedzanie.

Przedstawiciele delegacji z Niemiec 22.02.2019 wzięli także udział w uroczystym przekazaniu nowego samochodu pożarniczego Volvo FLD 3C dla jednostki OSP Parchowo i podarowali strażakom OSP Parchowo nosze do transportu rannego podczas zdarzenia komunikacyjnego.