„Strażacka przyjaźń bez granic”

W tym roku dzięki dotacjom pozyskanym z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, młodzież z Gminy Parchowo uczestniczyła  w dwóch obozach szkoleniowych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Pierwszy obóz odbył się w dniach 19.06.-26.06.2019 r. w Schönwalde-Glien OT Paaren w Niemczech. Uczestniczyła w nim 17-osobowa grupa młodzieży z Gminy Parchowo wraz z opiekunami.

Drugi obóz odbył się w Parchowie w dniach 5.07.-10.07.2019 r., w którym wzięła udział 13-osobowa grupa z niemieckiej Gminy Friesack oraz 22-osobowa grupa młodzieży z opiekunami z Parchowa. Podczas integracyjnego spotkania pt. „Strażacka przyjaźń bez granic”  młodzi strażacy z Polski i Niemiec aktywnie spędzali czas i zwiedzali magiczne zakątki Pomorza. Nie zabrakło wieczornych podchodów, wyścigów rzędów na wesoło oraz meczów siatkówki. Młodym strażakom udało się również popłynąć w rejs statkiem po Morzu Bałtyckim, odwiedzić strażaków z OSP Żukowo, zwiedzić Oceanarium w Gdyni oraz pojechać na basen do Bytowa. Młodzi strażacy mogli również przetestować swoją wiedzę o Gminie Parchowo podczas wieczornego quizu.

Doskonała zabawa podczas ćwiczeń w grupach mieszanych oraz wyjazdy dostarczały uczestnikom obozu niezapomnianych wrażeń i radości.