Uszkodzona linia energetyczna

Dnia 09.11.2017 w godzinach wieczornych zostaliśmy zaalarmowani do zdarzenia, które miał miejsce pomiędzy miejscowościami Gołczewo i Jamno.

Osoba zgłaszająca widziała w oddali dużo sypiących się iskier, jakby z transformatora lub czegoś co zaczęło się palić. Dyżurny stanowiska skierował trzy zastępy we wskazane miejsce. Po przybyciu we wskazane miejsce, nie zauważono nic podejrzanego poza brakiem prądu w najbliższych miejscowościach. Z zeznań świadków i osoby zgłaszającej wynikało, że mógł zapalić się transformator lub coś mogło uszkodzić linię energetyczną i wywołać zwarcie. Ponieważ była noc, a linia przebiegała przez las dowódca podjął decyzję, o poszukiwaniach miejsca zdarzenia pieszo.
Po kilku minutach, zlokalizowano miejsce zdarzenia. Okazało się, że na linii energetycznej zawisła przewracająca się brzoza.
Po usunięciu drzewa, do pracy przystąpili energetycy.

Do akcji zadysponowano:
– JRG Bytów
– OSP Parchowo
– OSP Jamno
– Pogotowie Energetyczne