Wybuch pieca w domu jednorodzinnym

Wieczorem 31.10.2016r. zostaliśmy zadysponowani do akcji na jednej z posesji w Parchowie. Po zgłoszeniu wiedzieliśmy tylko, że doszło do wybuchu.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, okazało się że doszło do wybuchu pieca CO w piwnicy domu jednorodzinnego. Wszyscy mieszkańcy zdążyli sami się ewakuować. W piwnicy składowane było drewno, które się zajęło. Na szczęście pożar udało się szybko opanować. Niestety wybuch był na tyle silny, że w całym domu popękały ściany, glazura, futryny. Piec dosłownie rozerwało i wyrwało na ok. 1,5m od miejsca gdzie się znajdował.
Mieszkańcy zostali zabrani do rodziny, aż do czasu wydania opinii przez Inspektora Nadzoru Budowlanego. Nasz szczęście Inspektor pozwolił na zamieszkanie, po kapitalnym remoncie.

Do akcji zadysponowano:
OSP Parchowo – 2 zastępy
JRG Bytów – 1 zastęp
Policja Bytów