Wypadków ciąg dalszy

Dnia 18.08.2014r po. godz. 19.00 zostaliśmy zadysponowani do kolejnego wypadku drogowego na DW 228 w Jamnowskim Młynie.
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy, który uderzył w przyczepę ciężarówki, która następnie dachowała. Osobówką podróżowała jedna osoba. Do wydobycia poszkodowanej potrzebne było użycie narzędzi hydraulicznych. Kierowcę samochodu ciężarowego i kierującą pojazdem osobowym zabrano do szpitala.

Ponadto na asfalcie stwierdzono plamę substancji ropopochodnej na odcinku ok. 1km, która mogła przyczynić się do zdarzenia.

Utrudnienia na trasie trwały ponad 4 godziny. Ruch odbywał się poprzez objazd.

Ze względu na porę, warunki pogodowe i potrzebny sprzęt, samochód ciężarowy został usunięty dopiero następnego dnia.

Do działań straży pożarnej należało: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wykonanie dostępu do poszkodowanej, udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym, kierowanie ruchem, neutralizacja substancji ropopochodnej.

Przyczyny i przebieg zdarzenia wyjaśnia Policja.

W akcji uczestniczyli:

OSP Parchowo – 1 zastęp
JRG Bytów – 1 zastęp
Dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego


Policja
Pomoc Drogowa