1% DLA OSP PARCHOWO

Jak co roku każdy z nas ma obowiązek rozliczenia się ze swoich dochodów z fiskusem.

To doskonała okazja, aby przekazać 1% podatku na organizację pożytku publicznego. Wystarczy w swoim formularzy PIT w odpowiedniej rubryce wpisać numer z KRS i nazwę organizacji.

Zachęcam do przekazania swojego 1% dla OSP Parchowo. Może wydaje się nam że to nie duże pieniądze, ale przy większej ilości zaangażowanych można uzbierać całkiem pokaźną kwotę, która na pewno zostanie przeznaczona na sprzęt ratujący najważniejsze nasze skarby: życie, zdrowie i dobytek.

Poniżej instrukcja jak szybko i sprawnie rozliczyć się przez internet:

Należy upewnić się czy mamy zainstalowane na swoim komputerze 4 podstawowe programy, jeśli nie, to można je pobrać z linków poniżej lub strony Ministerstwa Finansów.

1. Program do odczytywania plików pdf Adobe Reader >>> pobierz <<<

2. Program Adobe AIR >>> pobierz <<<

3. Wtyczka e-deklaracje >>> pobierz <<<

4. Aplikacja e-Deklaracje Desktop >>> pobierz <<<

Po zainstalowaniu programów uruchamiamy aplikację e-Deklaracje Desktop i postępujemy wg. wskazówek i instrukcji programu, krok po kroku. W polu „Wniosek o przekazanie 1% podatku …” należy wpisać numer KRS Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a w polu „Cel szczegółowy„, nazwę i adres jednostki OSP.  >>> WZÓR <<<

wzór prawidłowo wypełnionego 1%