Ćwiczenia Kompani Gaśniczej „LĘBORK” 2011

Dnia 10. 09.2011r. strażacy z naszej jednostki uczestniczyli w Ćwiczeniach Kompani Gaśniczej „LĘBORK”.
Tym razem manewry odbyły się na terenie gminy Czarna Dąbrówka. Takie ćwiczenia odbywają się co rok i za każdym razem w innym miejscu. Mają one na celu sprawdzenie gotowości bojowej, lepsze poznanie wyposażenia poszczególnych jednostek i oczywiście zapoznanie ze sobą strażaków ochotników tejże kompani. Muszą się odbywać co najmniej raz w roku, ponieważ jednostki należące do Kompani Gaśniczej są z różnych miejscowości naszego województwa i na co dzień nie współpracują ze sobą. Do tego roku wszystkie ćwiczenia odbywały się na terenach leśnych gasząc symulowane pożary lasów. Od przyszłego roku planowane są ćwiczenia na obiektach. Oczywiście, aby lepiej się poznać i móc wymienić doświadczenia, po skończonych ćwiczeniach strażacy wraz z przełożonymi spotkali się na wspólnym obiedzie i kawie.

W skład Kompani Gaśniczej „LĘBORK” wchodzą:

  • POWIAT BYTOWSKI: OSP Parchowo, OSP Gostkowo, OSP Czarna Dąbrówka
  • POWIAT LĘBORSKI: OSP Cewice, OSP Wicko, OSP Nowa Wieś Lęborska
  • POWIAT SŁUPSKI: OSP Damnica, OSP Główczyce, OSP Potęgowo