Ćwiczenia Kompani Gaśniczej „LĘBORK” 2012

Dnia 29.09.2012r. strażacy z naszej jednostki, jak co roku, uczestniczyli w Ćwiczeniach Kompani Gaśniczej „LĘBORK”.
Ćwiczenia miały miejsce w zakładzie Seeger-Dach w Łebieńcu gmina Wicko.
Po raz pierwszy odbyły się na obiekcie. Kompanię zazwyczaj zbiera się przy większych klęskach, np. wielkie pożary lasów, powodzie, klęski spowodowane wiatrami. Tym razem, jednak dowódcy postanowili przećwiczyć akcję na obiekcie jakim był wielki zakład przetwórstwa drewna.
Założeniem ćwiczeń było sprawdzenie strażaków pod względem pracy na drabinach, pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, zachowanie podczas gaszenia pożarów od wewnątrz.
Po wspólnych ćwiczeniach wszyscy uczestnicy zostali oprowadzenie po obiekcie ćwiczebnym. Przedstawiciel zakładu zapoznał strażaków z działalnością firmy i z rozmieszczeniem zabezpieczeń przeciwpożarowych (hydrantów, hydrantów wewnętrznych, zbiorników p.poż, wyłączników bezpieczeństwa).
Następnie wszyscy udali się na smaczną grochówkę gdzie podczas posiłku strażacy mogli porozmawiać i wymienić się doświadczeniami.