Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Sylczno 2014

01.06.2014r. w Sylcznie odbył się etap gminny Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Zawody rozpoczęto tradycyjnie zbiórką zawodników, przywitaniem gości i wręczeniem odznaczeń dla zasłużonych. Swoja obecnością zaszczycili nas Druh Jerzy Barzowski – członek Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Bytowie – radny sejmiku Województwa Pomorskiego, Komendant Powiatowy PSP w Bytowie – st. bryg. Lech Chrostowski, mł. bryg. Henryk Talewski, mł. bryg. Dorota Kurkiewicz, Wójta Gminy Parchowo – Andrzej Dołębski. Z okazji tego, iż był  to 1 czerwca, organizatorzy przygotowali dla wszystkich słodki upominek. Do zawodów zgłosiły uczestników wszystkie jednostki OSP Gminy Parchowo. Jednostki OSP: Nakla wystawiła cztery drużyny, Gołczewo, Sylczno, Parchowo po dwie drużyny, natomiast Jamno, Chośnica i Żukówko po jednej drużynie.

Zmagania rozegrały się w dwóch dyscyplinach:

 • sztafeta pożarnicza 7 x 50m
 • ćwiczenie bojowe

Ćwiczenie bojowe przeprowadzono na jednej pompie Tochatsu. Pogoda dopisała, a na boisku panowała miła i prawdziwie sportowa atmosfera. Na szczególne brawa zasłużyła grupa chłopaków 12-15 lat z Gołczewo, która w ćwiczeniu bojowym uzyskała czas nieco ponad 24 sekundy. Po zakończeniu zmagań podsumowano wyniki i wręczono nagrody zawodnikom. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego, który odbędzie się 21.06.2014r w Miastku. Wszystkim życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji na szczeblu powiatowym.

Klasyfikacja końcowa:

W grupie I (12 – 15 lat dziewczęta)

 1. OSP Sylczno
 2. OSP Nakla
 3. OSP Parchowo

W grupie I (12 – 15 lat chłopcy)

 1. OSP Gołczewo
 2. OSP Nakla
 3. OSP Parchowo

W grupie II (16 – 18 lat dziewczęta)

 1. OSP Jamno
 2. OSP Nakla

W grupie II (16 – 18 lat chłopcy)

 1. OSP Żukówko
 2. OSP Chośnica
 3. Sylczno
 4. Gołczewo
 5. Nakla