Młodzi strażacy doskonalą swoje umiejętności

Dzięki dotacji uzyskanej z PNWM 15-osobowa grupa młodzieży z Gminy Parchowo wraz z opiekunami od 20-26 czerwca 2012 r. uczestniczyła już po raz dziesiąty w obozie szkoleniowym młodzieżowych drużyn strażackich w Paaren niedaleko Friesack.
W tym roku na obóz przyjechało około 600 młodych strażaków z jednostek okręgu Havelland (Niemcy).
Oprócz typowych zajęć z topografii, ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego, drogowego był również czas na relaks i zabawę. Zwiedziliśmy  remizę strażacką w Ketzin, port lotniczy w Lipsku (wraz z lotniskową strażą pożarną) oraz płynęliśmy rwącą rzeką. Podczas raftingu pogoda nas nie rozpieszczała (temp. powietrza 17_C), ale ubrani w pianki do nurkowania stawiliśmy czoła temu zadaniu. Niektórym adrenalina trochę podskoczyła, ale warto było spróbować swoich sił i umiejętności.
Na szczęście, podczas całego pobytu w Niemczech pogoda w miarę dopisała. Zdrowi i zadowoleni parchowscy
strażacy wrócili do swoich domów z nadzieją, że może w przyszłym roku ponownie uda się pojechać na obóz do Friesack.