Otwarcie nowej strażnicy w Chośnicy i gminne zawody sportowo-pożarnicze

06.05.2012r. w Chośnicy o godz.1500 odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej strażnicy. Impreza ta została połączona z gminnym etapem zawodów sportowo-pożarniczych. Uroczystość zapoczątkowała msza święta w intencji strażaków, odprawiona przez proboszcza parafii w Parchowie ks. Antoniego Mazura.
Na uroczystość przybyli m.in. Komendant Powiatowy PSP w Bytowie st. bryg. Lech Chrostowski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP w Gdańsku – druh Stanisław Gajek, Senator RP – Roman Zaborowski, Wicestarosta Bytowski – Andrzej Marcinkowski, Wójt Gminy Parchowo – Andrzej Dołębski. Po mszy św. zaproszeni goście wspólnie dokonali przecięcia wstęgi, a ksiądz proboszcz poświecił nową remizę. Następnie wszyscy przemaszerowali na plac, gdzie dokonano otwarcia gminnego etapu zawodów sportowo-pożarniczych oraz wręczono zasłużonym medale i odznaczenia. Po części oficjalnej przyszła pora na zmagania najmłodszych. W tym roku po raz pierwszy w ćwiczeniu bojowym startowano na jednej pompie Tochatsu. Zmieniło to całe oblicze zawodów. Tym razem nie było mowy o zawodzącym sprzęcie, jak w przypadku starych pomp. Liczyła się tylko szybkość i wyszkolenie zawodników. Zawody przebiegły w miłej i prawdziwie sportowej atmosferze. Po zakończeniu zmagań podsumowano wyniki i wręczono nagrody zawodnikom. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego.

Klasyfikacja końcowa:

W grupie I (12 – 15 lat dziewczęta)

 1. OSP Parchowo
 2. OSP Jamno
 3. OSP Nakla

W grupie I (12 – 15 lat chłopcy)

 1. OSP Parchowo
 2. OSP Sylczno
 3. OSP Chośnica
 4. OSP Nakla
 5. OSP Jamno

W grupie II (16 – 18 lat dziewczęta)

 1. OSP Nakla

W grupie II (16 – 18 lat chłopcy)

 1. OSP Gołczewo
 2. OSP Żukówko