Pożar komina w Nakli

W nocy 11.05.2017r. o godz. 1.00 zadysponowano nas do pożaru komina w domu jednorodzinnym.

Na początku informacje które otrzymaliśmy nie były do końca spójne. Po podaniu adresu, znając topologię naszej wsi, stwierdziliśmy że nie ma danego nazwiska na takiej ulicy. Dopiero po ponownym kontakcie ze zgłaszającym okazało się, że chodzi pobliską wieś Nakla.

Zgłaszający podał też, że pali się w domu jednorodzinnym i że słyszy niepokojące trzaski i huki. Mogło to oznaczać, że ogień przedostał się z przewodu kominowego na cały budynek. Dyżurny postanowił więc wysłać więcej jednostek na miejsce zdarzenia.

Na całe szczęście, po przybyciu na miejsce zdarzenia, obawy nie potwierdziły się. Strażacy przystąpili do ugaszenia pożaru i po dokładnym sprawdzeniu domu wrócono do strażnic.

Zadysponowane jednostki:
– JRG Bytów – 1 zastęp
– OSP Parchowo – 1 zastęp
– OSP Nakla – 1 zastęp