Pożar lasu w Zdunowicach – Mikołajki 2017

Dnia 09.12.2017r. jak co roku udaliśmy się na miejsce koncentracji do miejscowości Sumin.

Już po raz dwunasty w okresie Świąt Bożego Narodzenia strażacy z trzech powiatów (bytowskiego, kartuskiego, kościerskiego) spotykają się na wspólnych ćwiczeniach zakończonych życzeniami, śpiewaniem kolęd i poczęstunkiem.
W tym roku gospodarzem była Gmina Sulęczyno.
Scenariusz zakładał pożar lasu w miejscowości Zdunowice. Ćwiczenia przebiegły zgodnie z założeniami.
Ten rok był szczególny, ponieważ w sierpniu tego roku wszyscy razem przez kilka dni stawialiśmy czoła nawałnicy, która nawiedziła nasz region.
Właśnie dzięki takim ćwiczeniom, poznajemy się nawzajem, poznajemy sprzęt jakim każda z naszych jednostek dysponuje i podczas prawdziwej akcji, taka jak sierpniowa, wiemy na co nas stać i co każdy ma robić, by zminimalizować straty.

Po zakończonych ćwiczeniach i poczęstunku wróciliśmy do koszar.

Foto:Kartuzy.info