Spotkanie kadry kierowniczej

W dniach 26 – 28 lutego 2016 roku w gminie Friesack gościła 4–osobowa delegacja strażaków z  Parchowa. Opiekunowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pojechali do Friesack, aby ustalić szczegóły organizacji obozów strażackich dla młodzieży z Friesack i z Parchowa.
Strażacy z Niemiec zaprosili naszą młodzież do udziału w obozie szkoleniowym w Paaren – Glien w pobliżu Friesack w okresie od 20 – 26 lipca. Już po raz czternasty w czasie wakacji 18–osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami będzie miała okazję wziąć udział w obozie szkoleniowym, w którym wraz z niemiecką młodzieżą będą uczestniczyć w zajęciach. Cornelia Klitzke  zapewniła, że oprócz typowego szkolenia strażackiego młodzież będzie miała czas na relaks i zwiedzanie.

W lipcu od 16.08 – 20.08. młodzi strażacy z Friesack po raz dziewiąty będą uczestniczyć w obozie szkoleniowym w Parchowie, gdzie wraz z parchowską młodzieżą lepiej poznają tajniki naszego pożarnictwa, kaszubską kulturę i tradycje. Będą mieli także okazję zwiedzić najlepiej wyposażoną jednostkę OSP w woj. pomorskim oraz inne ciekawe miejsca znajdujące się na Kaszubach. Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek, ale nie będziemy zdradzać szczegółów.

Warto podkreślić, że OSP w Gminie Parchowo jest jedyną gminą w Polsce, która od tylu lat corocznie organizuje międzynarodową wymianę młodzieży zainteresowanej tematyką związaną z pożarnictwem. Pieniądze na ten cel pozyskuje z PNWM.