Spotkanie kadry kierowniczej 2014

W połowie marca w naszej gminie gościła 4–osobowa delegacja strażaków z  Friesack. Opiekunowie Młodzieżowych Drużyn Strażackich przyjechali do Parchowa, aby ustalić szczegóły organizacji obozów strażackich dla młodzieży z Friesack i z Parchowa. Strażacy z Niemiec zaprosili naszą młodzież do udziału w obozie szkoleniowym w Paaren – Glien w pobliżu Friesack.Po raz kolejny na początku wakacji 18–osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami będzie miała okazję wziąć udział w obozie szkoleniowym. Cornelia Klitzke  zapewniła, że oprócz typowego szkolenia strażackiego młodzież będzie miała czas na relaks i zwiedzanie.

W lipcu od 24.07 do 28.07. młodzi strażacy z Friesack po raz siódmy będą uczestniczyć w obozie szkoleniowym w Parchowie, gdzie wraz z parchowską młodzieżą lepiej poznają tajniki naszego pożarnictwa, kaszubską kulturę i tradycje. Będą mieli okazję zwiedzić najlepiej wyposażoną jednostkę OSP w woj. pomorskim oraz inne ciekawe miejsca znajdujące się na Kaszubach. Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek, ale nie będziemy zdradzać szczegółów.