Spotkanie kadry kierowniczej 2015

W dniach 6 – 8 marca 2015 roku w naszej gminie gościła 3–osobowa delegacja strażaków z Friesack.
Opiekunowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przyjechali do Parchowa, aby ustalić szczegóły organizacji obozów strażackich dla młodzieży z Friesack i Parchowa. Strażacy z Niemiec zaprosili naszą młodzież do udziału w obozie szkoleniowym w Paaren – Glien w pobliżu Friesack w okresie od 15 – 21 lipca. Już po raz trzynasty na początku wakacji 18–osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami będzie miała okazję wziąć udział w obozie szkoleniowym, w którym wraz z niemiecką młodzieżą będą uczestniczyć w zajęciach. Cornelia Klitzke zapewniła, że oprócz typowego szkolenia strażackiego młodzież będzie miała czas na relaks i zwiedzanie.

W lipcu od 6.08 – 10.08. młodzi strażacy z Friesack po raz ósmy będą uczestniczyć w obozie szkoleniowym w Parchowie, gdzie wraz z parchowską młodzieżą lepiej poznają tajniki naszego pożarnictwa, kaszubską kulturę i tradycje. Będą mieli okazję zwiedzić najlepiej wyposażoną jednostkę OSP w woj. pomorskim oraz inne ciekawe miejsca znajdujące się na Kaszubach. Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek, ale nie będziemy zdradzać szczegółów.

Warto podkreślić, że OSP w Gminie Parchowo jest jedyną gminą w Polsce, która od tylu lat corocznie organizuje międzynarodową wymianę młodzieży zainteresowanej tematyką związaną z pożarnictwem. Pieniądze na ten cel pozyskuje z PNWM.
Tekst i foto: E.Treder