Spotkanie Kadry Kierowniczej

Na początku marca w naszej gminie gościła 4 – osobowa delegacja ze Straży Pożarnej z  Friesack. Cornelia Klitzke, Burkhard Klitzke, Rainer Blaudzun i Stefan Scharschmidt przyjechali do Parchowa, aby ustalić szczegóły organizacji obozów strażackich dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej we Friesack i w Parchowie.
Strażacy z Niemiec zaprosili naszą młodzież do udziału w obozie szkoleniowym w Paaren – Glien/Friesack.
Już po raz dziesiąty 15 – osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami w dniach 20.06 – 26.06. będzie miała okazję wziąć udział w obozie szkoleniowym. Oprócz typowego szkolenia strażackiego młodzież będzie miała czas na relaks, zwiedzanie i zakupy.
Pod koniec lipca w dniach 26.07 – 30.07. młodzi strażacy z Friesack już po raz piąty będą uczestniczyć w obozie szkoleniowym w Parchowie, gdzie z parchowską młodzieżą lepiej poznają tajniki naszego pożarnictwa, polską kulturę i tradycje. Będą mieli okazję zwiedzić nowo wybudowane remizy na terenie naszej Gminy oraz pojadą na całodzienną wycieczkę do Trójmiasta. Organizatorzy przygotowali również szereg różnych zajęć i niespodzianek dla uczestników obozu.