Szkolenie Podstawowe Strażaków OSP

W dniach 22,23,24.09.2011r. w Parchowie odbyło się praktyczne szkolenie podstawowe nowych członków OSP z Gmin Parchowo i Czarna Dąbrówka. W szkoleniu udział wzięło 67 osób. Aby móc przystąpić do szkolenia praktycznego, strażacy musieli zdać egzamin teoretyczny.
Szkolenie z teorii po raz pierwszy zostało przeprowadzone metodą samokształcenia poprzez platformę internetową „Wioska Internetowa” i książki dostarczone przez KP PSP Bytów.
Po zdanym egzaminie teoretycznym nastał czas na egzamin praktyczny. Przez dwa dni nowi strażacy ćwiczyli kunszt ratowniczy pod bacznym okiem strażaków z KP PSP Bytów. Trzeciego dnia to właśnie oni oceniali to co im zostało w głowach i czy są gotowi, aby wraz ze starszymi stażem kolegami mogli wyjeżdżać do akcji.
Wszyscy uczestnicy pozytywnie zdali egzamin. Następnie spotkali się na podsumowaniu i poczęstunku. Oczywiście nie możemy zapomnieć o podziękowaniach dla Pani Elżbiety Treder, naszej opiekunce z UG Parchowo, która z pełnym poświęceniem zajęła się przygotowaniem części organizacyjnej.