Wezwanie do zatrzymania krążenia

Dnia 02.12.2014r. kwadrans po godzinie 20 zostaliśmy zadysponowani do osoby która potrzebowała pomocy medycznej.

Ze względu na długie oczekiwanie na wolny Zespół Ratownictwa Medycznego, dyżurny zdecydował o wysłaniu na miejsce strażaków którzy zajęli się poszkodowaną do czasu przybycia ZRM.

Po przybyciu na miejsce, zastano osobę w podeszłym wieku która miała ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową. Z relacji rodziny wynikało, że mogło dojść do zawału mięśnia sercowego lub wylewu. Ratownicy szybko zajęli się osoba poszkodowaną, niestety w czasie oczekiwania na ZRM doszło do zatrzymania krążenia. Natychmiast rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową i po ok. 5 cyklach udało się przywrócić funkcje życiowe.

Po przybyciu na miejsce ZRM kobieta została zabezpieczona i przetransportowana do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Niestety po dwóch dniach dotarła do nas informacja, że to był wylew krwi do mózgu i kobieta zmarła w szpitalu.